• Orta Avrupa Turu - 7 Gece :
  • Orta Avrupa Turu - 7 Gece :
  • Orta Avrupa Turu - 7 Gece :
  • Orta Avrupa Turu - 7 Gece :
  • Orta Avrupa Turu - 7 Gece :
  • Orta Avrupa Turu - 7 Gece :

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Prag 1. gün programını görmek için tıklayınız

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Kontuarında siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC 301 sefer sayılı uçağı ile saat 12:30'da Prag’a hareket. Saat 13:20'de varış. Varışımızı takiben özel otobüslerle Prag panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Şehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha görülecektir.

TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + TEKNE ÜCRETİ + AÇIK BÜFE YEMEK +1 İÇECEK + REHBERLİK ) kişi başı: 50 €Konaklama: Prag'da Konaklama

2.

Gün
Prag 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler . 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman, serbest zamanınızda geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

KARLOVY VARY TURU: 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, ruscari buyuk petro nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edilecek. Tur sonraki serbest zaman. Serbest zamanınızı kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışverişle geçirebilirsiniz.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı: 55 €

PRAG ÇEK GECESI: Prag'ın yerel restoranlarında birinde Çek Müziği, Çek folk danslar , yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlenceli ve Çek Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz,

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 65 €Konaklama: Prag'da Konaklama

3.

Gün
Prag 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden Kültür & Alışveriş turuna katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa'sı Dresden'de şehir turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrsası Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

ALMANYA’NIN EN GÜZEL SEHİRLERİNDEN DRESDEN: Bu turumuzda. Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresdeni ziyaret ediyoruz. 2. Dünya savasi sonrası küllerinden yeniden doğan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Bruhl terası, kral yolu, elbe nehri, kral yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Akşamüstü Prag şehir merkezine dönüş ve serbest gezinti imkanı.

TUR ÜCRETİ ( ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı: 70 €

PRAG ORTAÇAĞ GECESİ: Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restoranlarından birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ-5 COURSE + SINIRSIZ İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 75 €Konaklama: Prag'da Konaklama

4.

Gün
Prag - Viyana 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Cesky Krumlov şehrine uğruyoruz, dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra düzenlenecek olan bu tura katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içeresinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi orta çağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana’ya devam ediyoruz. Viyana'ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

CESKY KURUMLOV: Vltava nehrinin kıvrımları içeresinde, Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış Prag’dan sonra en fazla ilgi çeken bir ortaçağ kentidir. Turumuzda Şehrin en önemli yapısı olan kalesin de tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz. Onlarca korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken kendinizi bir filim settin de hissedeceksiniz.

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK ) kişi başı: 40 €Konaklama: Viyana'da Konaklama

5.

Gün
Viyana 5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Wienerwald turuna katılabilirler. Viyana’nin muhteşem ormanlarından geçerek ilk durağımız, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Ardından Schönbrunn Sarayı Bahcesi gezisi.Bir sonraki durağımız Belvedere Sarayı Bahcesi ziyareti ve gezimizin son durağı Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın bu rengarenk evlerinin bulundukları mahalleyi ziyaret ediyoruz ,Turumuzun sonunda Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Konser turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

WIENERWALD: BADEN- SCHÖNBRUNN SARAYI BAHCESI-BELVEDERE SARAYI BAHCESI- HUNDERTWASSER EVI: Viyana'nın muhteşem ormanlarından geçerek ilk duragimiz, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Ardından Schönbrunn Sarayı Bahcesi gezisi. Bir sonraki durağımız Belvedere Sarayı Bahcesi ziyareti ve gezimizin son durağı Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın bu rengarenk evlerinin bulundukları mahalleyi ziyaret ediyoruz ,Turumuzun sonunda Viyana şehir merkezine dönüyoruz.

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı 50 €Konaklama: Viyana'da Konaklama

6.

Gün
Viyana - Budapeşte 6. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna katılabilirler. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin katedrali, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera binası, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi. Turumuz sonrası otele transfer. Otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Gecemizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

BRATİSLAVA: Slovakyanin başkenti Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina sokak heykelleri görülecek yerler arasındadır.

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK ) kişi başı: 30 €

MACAR GECESİ: Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının başta dünyaca ünlü gulaş yemeği ve diğer tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK +REHBERLİK) kişi başı: 65 €
Konaklama: Budapeşte'de Konaklama

7.

Gün
Budapeşte 7. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Vişegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Vişegrad kasabasin’da geçerek Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız Szentendere‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken 1 içecek ikramı eşliğinde Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde

ESTERGON KALESİ - VISEGRAD - SZENTENDERE TURU: Bu turumuzda Budapeşte'nin kuzeyinde kalan Macar ve Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Estergon Bazilikasi’ni geziyoruz. Estergon sonrasi Macaristani’n doğa ve tabiatin en güzel bölgesi olan Tuna boylarındaki Visegrad Kasabası'nda macar köylerinde geçerek Szentendere Artistler Köyüne ulaşıyoruz. Osmanlıdan kaçan Yunan ve Sırpların kurdukları dar dolmalı sokakları olan Sanatçılar kasabası olarak da bilinir. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı: 50 €

TUNA NEHRİ TEKNE TURU: Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen ve eşsiz gece ışıklandırılışmış ile Avrupa'nın incisi olarak bilinen Budapeste’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasindaki muhteşem yapilarin tarihsel dokusu hakkında, Türkçe anlatımları dinleyerek, teknemiz de içeceğimizi yudumluyoruz. Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama imkân bulacaksınız.

TUR ÜCRETİ ( ULAŞIM + TEKNE +1 İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 30 €  Konaklama: Budapeşte'de Konaklama

8.

Gün
Budapeşte - İstanbul 8. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC332 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:25’de İstanbul’a hareket. Saat 19:35'de İstanbul’a varış. 

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Havayolları ile SAW-PRAG / BUD – SAW arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Prag-Viyana-Budapeşte arası transferler

Prag(3) -Viyana(2) - Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama

Programda belirtilen sabah kahvaltıları

Prag, Viyana, Budapeşte, panoramik şehir turları

Tecrübeli rehberlik hizmetleri

Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
Vize hizmet bedeli Konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.

Kişi başı 5 euro bahşiş otobüs şoförü için rehber tarafindan toplanacaktır.

Yurtdışı çıkış vergisi

Tüm kişisel harcamalar,

Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

Öğle ve Akşam yemekleri,

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Seyahat Koruma Paketi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#155
LOKASYON:
Avrupa
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

549

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Orta Avrupa Turu - 7 Gece ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

9924

Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.