Edirne Kakava Turu

1 Gün 0 Gece
200 TL
175 TL 'den başlayan fiyatlarla
1 Gün 0 Gece

Otobüs ile Gidiş Dönüş

KAKAVA ŞENLİĞİ

EDİRNE KAKAVA ŞENLİĞİ TURU

(BURSA KALKIŞLI) GÜNÜBİRLİK

5 Mayıs SALI  02:00 da Görükle ve Kent Meydanında buluşarak Edirne’ye doğru hareket ediyoruz (Yol üzerindeki duraklardan yolcu alımı yapılacaktır).Tarihi ve eğlenceyi bir arada yaşayacağınız bu renkli kültür turumuzda unutulmaz bir gün yaşamak üzere turumuza başlıyoruz. Edirne'de ilk durağımız,480 km uzunluğundaki Meriç nehri nehri ve Mericin bir kolu olan Tunca nehirleri olacaktır.Bu ferahlatıcı manzarada vereceğimiz serbest kahvaltı molamızın ardından rehberimiz eşliğinde Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Daha sonra aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz. Öğle yemeği için olmazsa olmazımız meşhur Edirne ciğeri olacaktır. . Yemekten sonra Avrupa’nın en büyük, dünyanınsa üçüncü büyük sinagogu olan Edirne Büyük Sinagogunu ve Türkiye’deki ilk prefabrik yapı olma özelliği taşıyan Sweti George Bulgar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerivle şirin evleriyle ünlü Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç'a geçiyoruz. Karağaç bölgesinde yapımı 1914 senesinde bitirilmesine rağmen o sene başlayan I. Dünya Savaşı’nın başlaması, demiryolu güzergahının değişmesi ve bundan dolayı hizmete giremeyen, savaşın sonunda ise Osmanlı Devleti topraklarının dışında kalan tren istasyonunu geziyor ve serbest zaman veriyoruz. Tren istasyonunu gezdikten sonra baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ' ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava Şenlikleri için serbest zaman veriyoruz. Kutlamaların ardından akşam 19:30 civarı Edirne'ye veda edip Bursa’ya hareket ediyoruz.Siz değerli yolcularımızı aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Oksijen Travel turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

-Şehir içi , Şehirler arası ulaşım

-Seyahat Sigortası

-Profesyonel Rehberlik

-Araç içi ikramlar

-Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

-Otopark ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-Müze ve Ören Yeri Girişleri

-Yemek öğünleri

-Ekstra harcamalar

Rezervasyon & Bilgi

0850 888 8008

05456574536

NOT: Program akışında bazı noktalar için rehberin öngörüsü üzerine farklılık uygulanabilir.

Araçlarımız:

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvdoynatıcı (cep telefonu kullanılabilir) MIDIBUSLER: (17 - 24 KiĢi Sayılarında Kullanılır)

>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd vedvd oynatıcı MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları,rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

 

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
Edirne kakava Turu
200,00 TRY
175,00 TRY
200,00 TRY
175,00 TRY
200,00 TRY
175,00 TRY
05 Mayıs - 05 Mayıs Satın Al

BENZER TURLAR
Edirne Kakava Turu

Edirne Kakava Turu

Edirne Kakava Turu
175,00 TL Satın Al