Büyük Polonya Baltık ve İskandinavya Turu

13 Gün 12 Gece
1199 EUR 'den başlayan fiyatlarla
13 Gün 12 Gece

Bed&Breakfast

Otobüs ile Gidiş Uçak ile Dönüş

.

BÜYÜK POLONYA BALTIK VE İSKANDİNAVYA TURU

TUNA BOYLARINDAN  FİYORDLARA KUZEY DENİZİNE GÜNEŞİN BATMADIĞI UZAK MEDENİYETLERE

SIRBİSTAN- MACARİSTAN – SLOVAKYA – POLONYA-LİTVANYA – LETONYA – ESTONYA – FİNLANDİYA-İSVEÇ – NORVEÇ – DANİMARKA – ALMANYABELGRAD- BUDAPEŞTE- KRAKOV- VARŞOVA - VİLNUS – KAUNAS -  RİGA -TALLİN -HELSİNKİ -TURKU – STOCKHOLM – OSLO – BERGEN – VOSS - MALMÖ- KOPENHAG -HAMBURG

17 ŞEHİR  10 BAŞKENT

DÜNYANIN EN BÜYÜK FİYORDLARINDA EKSİKSİZ TÜM AKTİVİTLER İLE

 

1. GÜN : BURSA/İSTANBUL

Gezimizin ilk günü, belirleyeceğimiz duraklardan hareket ile İstanbul  uzerinden kapıkule sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz. Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan Bulgaristan’a geçiş gerçekleştiriyoruz.

2. Gün : Belgrad

Yoldaki molalarla ve ve gümrük işlemlerimizin tamamlanması ardından Belgrad’a varış .Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin  yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardindan otelimize transfer.Konaklama Belgrad’taki otelimizde

3. Gün  : Belgrad - Budapeşte

Otelde alınan kahvaltının ardından Budapeşte’ye yolculuk. Budapeşte’ye varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz, Rehbberimizin esktra düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte ve tarihi binalarını, içeceklerini yudumlarken nehirden izleme fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz eşsiz macar lezzetlerinin sunulduğu Çigan gecesi yemekli eğlenceli turuna katılabilirler.

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 EUR

Ekstra Çigan Gecesi Yemekli Turu:50 EUR

4.Gün : Budapeşte- Krakow

Kahvaltı sonrası Krakow’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından  panoramik Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda  Ortaçağ  Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler (45 Euro). 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır. Gezi sonrası otele transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh gecesi turunda (45 Euro), canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirler. Geceleme otelimizde . 

Ekstra Wieclzka Tuz Madeni : 45 EUR

Ekstra Yemekli Leh Gecesi Turu: 45 EUR

5.Gün : Krakow –Varşova

Otelde alınan Sabah kahvaltısının ardından Polonya’nın Başkenti Varşova’ya Hareket ediyoruz. Varışımızdan sonra   Varşova panoramik şehir turu düzenlenecektir. Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman ,Gece konaklama Otelimizde.

6.Gün : Vilnus-(Trakai turu) – Kaunas

Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de rotamızı Litavanya’nın başkenti Vilnus a çeviriyoruz Coğrafi olarak Avrupa Kıtasının en ortasında yer alan VİLNUS’u gezerken ilk olarak şehrin simgesi olan ve kentin kurucusu Kral Gediminas’ın anıtını, Vilnus Katedrali ve çan kulesinin  bulunduğu NERİS nehri kenarında yer alan aşağı şehri görüyoruz.Ardından CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI – Doğu Avrupa’nın en iyi üniversitesi olan Vilnus üniversitesi ST. John kilisesi  – ST. PARESKAVA KİLİSESİ ile BELEDİYE BİNASI görülecek yerler arasında. Ayrıca bu şehir turumuz sırasında Dünya’da bir tek ÇİN’in tanıdığı ve VİLNUS’un içerisinde yer alan dünyanın en küçük ve en yeni Cumhuriyeti olan UZUPİS CUMHURİYETİ’ni de göreceğiz. Daha sonra VİLNUS’un en önemli yaya caddesi olan PİLİES CADDESİ’nde serbest zaman,gezinti ve alışveriş imkanı. yaklaşık 30 dk mesafedeki Trakai turu  Katılan misafirlerimizle (EKSTRA TRAKAİ TURU 30EURO )3 Baltık ülkesinden bir tanesi olan LİTVANYA’nın ; en çok ziyaret edilen yeri, göl kenarında yer alan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI içerisinde, KARAY TÜRKLERİ'nin yaşadığı , KIBIN yemeği ile ünlü TRAKAİ kentine varış. Bu muhteşem kentteki serbest zamanın sonunda TRAKAİ’dan ayrılış .Gece konaklama Yapacağımız Litvanya’nın ikinci büyük kenti Kaunas hareket  gece konaklama  otelimizde.

Ekstra Trakai Turu : 30 EUR

7.Gün : Riga – Tallin 

Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de  kaunas’dan ayrılıyoruz. Riga’ya hareket  varışımızla birlikte RİGA şehir turuna başlıyoruz  ÖZGÜRLÜK ANITI – LAMİA SAATİ – CAT’S HOUSE – ST. PETER KİLİSESİ – BLACK HEADS HOUSE ve DOME KATEDRALİ görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman,gezinti ve alışveriş imkanı. DAUGAVA nehri kenarında yer alan bu muhteşem kenti kesinlikle unutamayacaksınız , verdiğimiz serbest zaman sonrasınd. BALTIK DENİZİ kıyısındaki en güzel BALTIK KUMSALLARI’nı takip ederek  PARNU yolu ile Estonya’ ya  başkenti  Tallin e varış. şehir turumuza başlıyoruz. .Asla unutamayacağınız bu muhteşem ortaçağ kentine ilk olarak şehrin ana giriş kapısı olan VİRU KAPI'dan giriyoruz. VİRU KAPISI’ndan içeriye girdiğinizde tarih sayfalarında 500 yıl öncesine dönmüş olacaksınız. Ardından, Avrupa’nın en güçlü savunmasını oluşturan 3 metre kalınlığındaki ŞEHİR SURLARI – BELEDİYE BİNASI – Avrupa’nın ilk eczanesinin yapıldığı BELEDİYE MEYDANI ilk olarak göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra YUKARI ŞEHİR’de yer alan ,Rusların hediye olarak yaptırdığı ALEXANDR NEVSKY KİLİSESİ – TOOMPEA KALESİ – PARLAMENTO BİNASI ve KİEK İN DE KÖK diğer göreceğimiz eserler arasında. Ardından serbest zaman,gezinti ve alışveriş imkanı. Gece konaklama Otelimizde.

8. Gün : Tallin- Helsinki – Turku – Feribot Yolculuğu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 08:30 civarı Tallin limanında feribota binerek 2,5 saat sürecek keyifli bir feribot yolculuğundan sonra Finlandiya’ya ayak basıyoruz. Issızlıklar ülkesi FİNLANDİYA’nın başkenti HELSİNKİ şehir turumuzda  ilk olarak ESPLANADE CADDESİ – PARLAMENTO BİNASI – MANNERHEİM ANITI ile başlıyoruz. Ardından şehrin simgesi olan SENATO BİNASI ile KİLİSE’sini görüyoruz. Daha sonra Avrupa’nın en ilginç kiliselerinden biri olan ve içerisinde Finli besteci SİBELUS’un eserlerinin çalınarak dua edildiği OYMA KAYA KİLİSESİNİ geziyoruz. Finli besteci SİBELUS’un anısına yapılmış olan SİBELUS ANITI ve Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın da her sabah alışveriş yaptığı , geleneksel yemek ve hediyelik eşyaların ;meyve ve sebzelerin satıldığı MARKET MEYDANI şehir turumuzun son durağı. Daha sonra serbest zaman,gezinti ve alışveriş imkanı. Saat 16:00’da Turku  limanına yöneliş. Saat 20:30’da FİNLANDİYA’dan  İsveç başkenti Stockholm ‘e  yöneliş. 22 saat gündüzü yaşayacağınız bu gemi yolculuğu sırasında feribotumuzdaki casino-bar-disco-müzik- free shop gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Geceleme feribotumuzda. 

( FERİBOT yolculuğu ATS type koltuk ile olacaktır. Arzu eden misafirler farkını ödeyerek kamara alabilirler.)

9. Gün : Stockholm – Oslo

Sabah saat 06:30’da İSVEÇ’in başkenti , kuzeyin kanallar kenti STOCKHOLM şehir turu için limana yanaşan feribotumuzdan ayrılıyoruz.  Avrupa’nın havası ve suyu en temiz bu muhteşem kentinde ; Nobel Edebiyat ödüllerin dağıtıldığı BELEDİYE BİNASI – Avrupa’nın en büyük sarayı İSVEÇ KRALİYET SARAYI – PARLAMENTO BİNASI – şehrin ilk olarak kurulduğu eski GAMLA STAN ADASI ve VASA MÜZESİ görülecek yerler arasında. Ardından STOCKHOLM’ün en meşhur yaya caddesi STROGET’te serbest zaman,gezinti ve alışveriş imkanı. Serbest zamanın ardından  .OSLO -  KARLSTAD otoyolu ile İSVEÇ ORMANLARI içerinden ve yüzlerce GÖLÜN kenarından geçerek çok güzel doğal manzaralar eşliğinde Norveç ‘in Başkenti Oslo’ya  varış. Otele yerleşme  geceleme otelde.

10. Gün : Oslo –Bergen

Sabah kahvaltısından sonra saat 08:00'de otelimizden ayrılıyoruz. Bembeyaz dağları ve ilginç doğasıyla Hardangavidda Platosu’ndan geçerek yapacağımız keyifli otobüs yolculuğu sonrası dünyanın 3. ve Norveç’in 2. büyük fiyordu olan Hardanger Fjord’da bulunan Brimnes’e ulaşıyoruz. Ardından bir başka keyifli yolculuk bizi bekliyor. Brimnes’den Bruravik’e geçerek Alvik ile Nordheimsund üzerinden Bergen’e varıyoruz. Bergen’deki panoramik gezimizde, Hanseatik Bergen Limanı, rengarenk ahşap evler, Fisketorget Balık ve Çiçek Pazarı, Gamlehaugen Kraliyet Sarayı, Tahta Kilise ve ünlü Norveçli sanatçı Edward Grieg’in 22 sene yaşadığı ve en iyi parçalarını bestelediği evi göreceklerimiz arasında. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz.

11. Gün :  Bergen-Voss (Gol veya Stalheim)

Kahvaltının ardından Voss'a hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gudvangen tekne gezisine ile katılarak feribotla Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne yolcuğunun tadını çıkarabilirler. (Geceleme Voss, Gol veya Stalheim şehrinde gerçekleşecektir.) Geceleme otelimizde

Ekstra Gudvangen Tekne Gezisi  : 60 EUR

12.Gün :  Voss-Oslo

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan Flam Dağ Treni Gezisi harika bir alternatif. Tur bitiminde ekstra tura katılmamış misafirlerimizi almak için otele uğruyarak Oslo'ya hareket ediyoruz . Valdres Vadisi'nde yer alan yüksek dağlar ve şelalelerle çevrili Fagernes, ilk durağımız. Bu muhteşem manzaralara tanık oluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolculuk devam ediyor ve Norveç’in Başkenti Oslo’ya  varışımızla  OSLO şehir turumuz  başlıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan OSLO’da Nobel Barış ödüllerinin verildiği iç mekan süslemeleri ile ünlü OSLO BELEDİYE BİNASI – OSLO FİYORD’unu çevreleyen LİMAN BÖLGESİ – Norveç’in en şansız binası TİYATRO SALONU – NORVEÇ Kraliyet ailesinin yaşadığı KRALİYET SARAYI – PARLAMENTO BİNASI ve şehrin kalbi KARL JOHANN CADDESİ görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı. Gece 23:00 da belirlenen toplanma yerinde buluşarak  aracımızla gece yolculuğu ile Malmö ‘ye doğru hareket ediyoruz. Gece otel konaklaması yoktur. Konaklama araçta seyir halinde olacaktır.

Ekstra Flam Dağı Tren Turu Gezisi  : 60 EUR

13. Gün : Malmö- Kopenhag- Hamburg(Bremen)

Sabah kahvaltımızın ardından malmö  panoromik şehir turunu tamamlayıp Dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Malmö ve başkent KOPENHAG ile anakara Danimarka’sını birbirine bağlayan ÖRESUND köprüsü üzerinden geçerek saat DANİMARKA’nın başkenti KOPENHAG’a varış. KOPENHAG şehir turu. Bu turumuz sırasında ilk olarak H.C. Andersen’in roman kahramanı KÜÇÜK DENİZ KIZI HEYKELİ’ni görüyoruz. Ardından KOPENHAG’ın en renkli bölgesi NYVAN KANALI – AMELİENBORG SARAYI – BELEDİYE BİNASI – ünlü eğlence parkı TİVOLİ ile en uzun yaya caddesi STROGET görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman , gezinti ve alışveriş imkanı.Rehberimizin Belirleyeceği saatte   masal şehri  Kopenhag!tan ayrılış. Almanya’ya doğru yola koyuluyoruz.Danimarka’nın Rodby limanından Hareket ile Almanya Puttgarden ‘e  geçiş  Hamburg (bremen)   Hava alanına geçip …………. havayollarının ……………….İST veya SAW   ……….. uçuşu  ile ………… te ………………………… havaalanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından  masal tadında bir gezinin bitmesinin hüznü sevdiklerimize kavuşacak olmanın sevinci ile başka bir turda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks Türk otobüsleri ile ulaşım

Hamburg veya  Bremen /İstanbul  ekonomik sınıf uçak bileti

Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

3* ve 4*lı otellerde  9 Gece   Konaklama ve Sabah Kahvaltıları

Talinn – Helsinki arası  Turku- Stockholm  Rodby-Puttgarden arası Feribot geçişleri

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

Şehir Vergileri

Gümrük Vergileri

Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Araç içi su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 

Ekstra turlar 

Otelde alınan ekstralar. 

Şöför ve Rehber bahşişleri.

Tüm kişisel harcamalar 

Öğle yemekleri ve aksam yemekleri. 

Tüm ülkelere ait vize girişleri

Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.

Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

Rezervasyon Hattı:

0850 888 80 08 
0545 657 45 36

Notlar:

Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde OKSİJEN TRAVEL vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesindenkaynaklanacak problemlerden OKSİJEN TRAVEL sorumlu değildir.

Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde OKSİJEN TRAVEL misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir. 

Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

Dış nedenlerden dolayı OKSİJEN TRAVEL programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tura katılımın yeterli olmaması durumunda OKSİJEN TRAVEL iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir. 

OKSİJEN TRAVEL, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

İç hat low cost uçuşlarında 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

OKSİJEN TRAVEL, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından OKSİJEN TRAVEL sorumlu değildir. 

İptal ve değişiklik durumunda ‘’ OKSİJEN TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
Büyük Polonya Baltık ve İskandinavya Turu

1.199,00 EUR

1.450,00 EUR

1.199,00 EUR
02 Ağustos - 14 Ağustos Satın Al

BENZER TURLAR
Büyük Polonya Baltık ve İskandinavya Turu

Büyük Polonya Baltık ve İskandinavya Turu

Büyük Polonya Baltık ve İskandinavya Turu
1199,00 Euro Satın Al