Baştan Başa Rumeli Turu

13 Gün 12 Gece
500 EUR 'den başlayan fiyatlarla
13 Gün 12 Gece

Half Board

Otobüs ile Gidiş Dönüş

BAŞTAN BAŞA RUMELİ TURU

BAŞTAN BAŞA RUMELİ TURU

Bursa ve İstanbul Çıkışlı Yüzme Molalı Yurtdışı Kültür Turu

9 ÜLKE,25 ŞEHİR

12 Gece,13 Gün

2020 İÇİN ERKEN REZERVASYON TARİHLERİNİ KAÇIRMAYIN !

'' YUNANİSTAN,MAKEDONYA,ARNAVUTLUK ,KARADAĞ,HIRVATİSTAN BOSNA & HERSEK,SIRBİSTAN,KOSOVA,BULGARİSTAN '' 

( Kavala,Selanik,Bitola(Manastır),Resne,Ohri,Tiran,İşkodra,Sveti Stefan,Budva,Kotor, Herceg Novi,Dubrovnik,Kravitse,Pojitali,Mostar,Blagaj,Saraybosna,Srebrenitsa,Belgrad,Matka,Priştina, Prizren, Sofya,Filibe,Edirne ) 

 

Bu Programın Başlıca Ayrıcalıkları

 • Rotadaki noktaların hızlı ve üstünkörü gezilmemesi için,dinlenme sürelerini de göz önüne alarak 11 gece konaklama yapılacaktır.
 • Dalmaçya kıyılarını da gezdiğimiz rotamızda yüzmek zamanımız programımızda olacaktır.
 • Kravitsa şelalesi (İlk ve Tek Oksijen Travel’da) programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Bay of the Bones programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • St.Naum,Ohri tekne turu programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Dubrovnik turu ve konaklaması programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Matka kanyonu programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Perast programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Herzec Novi programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Tuna Tekne programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Vrela Bosna programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • 2020 Oksijen Travel uzun turlarında,turdan önce tüm misafirlerimizle buluşup tur bilgilendirmesi ve tanışmak için oryantasyon buluşması yapılacaktır.

1.Gün=Bursa,Kavala

Siz değerli misafirlerimiz ile 20:00 Bursa Görükle,20:30 Bursa Kent Meydanı,22:00 Kadıköy Tarihi Salı pazarı önü,23:00 Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ederek,yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk ardından İpsala sınır kapısına ulaşmış oluyoruz.Pasaport ve vize işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş yapıyor,Alexandrapouli (Dedeağaç),Komotini (Gümülcine),Xanhthi (İskeçe) üzerinden yolda vereceğimiz molalar ile birlikte Kavala’ya ulaşacağız.

2.Gün= Kavala,Selanik

Kavala şehir turumuza başlıyoruz;Su kemerleri,Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve konağı göreceğimiz yerler arasında olacak.Ardından yola çıkarak Selanik’e varıyoruz. Şehir turumuzun ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanı nda sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya DimitrosKilise’si görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak rehberinizin düzenleyeceği Yunan Taverna turumuza katılabilirler.(40 Euro)

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Kavala yakınlarında dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Selanik’de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Dileyen misafirler ile Yöresel yemekler ve müzik eşliğinde ekstra olarak Yunan Gecesi Taverna.
Konaklama :Selanik Phillipion Hotel, Vb
Para Birimleri : Yunanistan – Euro

3. Gün  Selanik,Bitola (Manastır) , Resne,Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bitola (Manastır) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bitola’ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Turumuz sonrasında yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Ohrid’e hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımıza istinaden Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanlar’ın en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Turun ardından otelimize yerleşme. Konaklama Ohrid’de ki otelimizdedir. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği içkili, yemekli ve müzikli Makedon gecesi programına katılabilirsiniz. (30 Euro)

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Bitola’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Dileyen misafirler ile Yöresel yemekler ve müzik eşliğinde ekstra olarak Makedon Gecesi.

Konaklama : Ohrid Belveder Hotel, Vb

Para Birimleri : Yunanistan – Euro / Makedonya – Denar

4. Gün  Ohrid,Tiran,İşkodra

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Ohri tekne turu ve St.Naum turumuza katılacağız (tur ücretine dahildir,ekstra ödeme alınmaz).Turumuz sonrasında Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a hareket ediyoruz. Tiran’a varışımıza istinaden 1614te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920de Arnavutluk un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Daha sonrasında devam ederek konaklama yapacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize geçiyoruz.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Tiran’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : İşkodra Colosseo Hotel, Vb

Para Birimleri : Makedonya – Denar / Arnavutluk - Leke

 5. Gün   İşkodra, Sveti Stefan,Budva,Kotor

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Budva’ya hareket ediyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılmasından sonra turizme kazandırılmış olan muhteşem St. Stefan Adası’nı tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya doğru devam ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Ardından Adriyatik Sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezinin içinde yer alan Kotor’a ulaşıyoruz.Kotor da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.Turumuzdan sonra otelimize yerleşiyoruz,dileyen misafirlerimiz renkli Kotor akşamlarının tadını çıkarabilirler.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Budva’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama :Azzuro Hotel, Hunguest Hotel, Vb

Para Birimleri : Kotor - Euro

 6. Gün   Kotor,Perast,Herzec Novi,Dubrovnik

Sabah alacağımız kahvaltı ardından Perast’a varıyoruz. Tüm Karadağ’ın en meşhur 4 manzarasından 2’si burada:1. Venedik Gotik mimarisi yapılarının oluşturduğu ikonik silüeti 2. Hemen önündeki 2 şirin adası: Bunlardan biri, bir manastır adası olan ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası. İçinde sadece manastıra ait bir kilise ve çan kulesi mevcuttur. Diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi). Onunda üzerinde bir kilise var ancak ziyarete açık. İlginç hikayesini rehberimizden dinliyoruz ve sonrasında Herzec Novi’ye geçiyoruz.Yüzmek isteyen misafilerimiz,sahilleriyle meşhur Dalmaçya kıyılarında ki bu şirin noktamızın plajlarından faydalanabilirler.Burada vereceğimiz mola ardından akşam yemeği ve konaklama için Dubrovnik’e doğru harekete geçiyoruz.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Herzec Novi’de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : 3 ve 4 yıldız dengindeki otellerde – Dubrovnik

Para Birimleri : Kotor – Euro

7.Gün Dubrovnik,Kravitsa,Poçitel,Mostar

Sabah alacağımız kahvaltı ardından başlıyoruz güzeller güzeli Dubrovnik’i gezmeye , UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüdükten sonra kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapıları görüyoruz.Sonrasında ülkemizde Balkan ve Rumeli turları yapan acentalar arasında,bu noktayı ilk defa turlarına ekleyen acenta olmanın gururu ile saklı cennetimiz diye adlandırdığımız Kravitsa ya gidiyoruz.Burada suyun kilometrelerce yol aldıktan sonra doğal bir göçük olan Kravitsa gölüne dökülmesini adeta büyülenerek izleyeceksiniz.Ayrılmak istemeyeceğiniz bu doğa harikasına veda ederken Nevetra nehrinin yanında yer alan otantik yapıları,sokaklarıyla sizleri etkileyecek ve Osmanlı için adeta bir güvenlik noktası olan Poçitel köyüne gidiyoruz.Buranın mistik dokusundan çıkıp tekrar yol boyunca Nevetra nehrini izleyerek Mostor’a ulaşıyoruz.)Mostar’a giderken mola vereceğimiz Jablanica’da meşhur kuzu çevirmeden tatmanızı öneririz.)93 Sırp katliamının simge noktalarından biri haline gelen bir yapıt izliyoruz,yüzyıllara meydan okuyup yıkılmadığı halde,bu zulümde defalarca bombalanarak yıkılan aslında bir köprü değildi,savaşsız dönemi geçmeyen bir coğrafyanın,buradaki kardeşliğin,o yakadan bu yakaya kurulan dostluğun,arkadaşlığın,aşkların,ticaretlerin yıkılmasıydı.Bu hikayenin başkan kahramanına merhaba diyoruz,işte Balkan dağlarının aralarından süzülüp gelen Nevetra’nın tacı 95 yılında orijinal taşlarıyla Türkiye desteği ile revize edilen,adeta düştüğü yerden kaldırılan“Mostar köprüsü”.Panaromik gezimizin ardından sizlere serbest zaman veriyor bu mükemmel tablonun içinde var olmanın mutluluğu ile günümüzü sonlandırıyoruz.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : Mostar Eden Hotel, Vb

Para Birimleri : Bosna Hersek – K.Mark                                                                                                                                                                                                               

8.Gün Mostar,Blagaj,Vrelao Bosna,Saraybosna

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra yine bir başka doğa harikasına gidiyoruz;Blagay, Mostar’ın içinden de geçen ve Bosna-Hersek’in en büyük nehirlerinden biri olan ‘’Neretva’’nın önemli kollarından biri olan ‘’Buna Nehri’’nin doğduğu yer. Küçük bir yerleşim birimi olan Blagay’ı önemli kılan ise hemen su kaynağının bulunduğu mağaranın yanıbaşında bulunan ‘’Blagay Tekkesi’’.Bölge 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip bu bölgede kurulan bu tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynadı.Bir bektaşi tekkesi olarak kuruldu. Osmanlılar özellikle Balkanlara (Yeniçeriler de bektaşi dergahına bağlıydı) yolladıkları bektaşi dervişleri ve babaları sayesinde çok kısa sürede yüzbinlerce kişinin müslümanlaşmasını sağladı. Bektaşi dervişlerinin hoşgörülü ve özellikle hakkaniyetli tavırları, tarih boyunca hep karmaşa ve savaş içinde yaşamış, bölge halkının müslümanlığa büyük sempati duymasını sağladı. Osmanlı da bu yeni müslüman olan halka hemen kucak açtı ve kendi öz halkı olarak kabul etti. Hatta çok rahat denebilir ki Osmanlılar en fazla yatırımı da bu bölgeye ve halkına yaptı. Hala bir çok Boşnağın ‘’Biz Osmanlıyız!’’ demesinin sebebi de bu karşılıklı büyük sevgiydi.Bu sevginin simgesi de Blagay Tekkesi’ydi. Oldukça mütevazı bir tekke olan Blagay, etrafına daha sonra yapılan binalarla artık oldukça görkemli. Yapılan binalar bölgenin ve tekkenin mimari dokusuna uygun ve bence oldukça başarılı. Sokullu Mehmet Paşa’nın köyü olan Sokoloviç’de, Sokullu’nun köyüne armağan ettiği, 500 yıllık camiye yapılan restorasyonu gördükten sonra burası gerçekten de çok iyi korunmuş diyebiliriz.Öğle yemeği tavsiyemiz buraya özel kırmızı benekli alabalık olacak.Buradan sonra gezimizin en huzurlu noktası olan Nevetra nehrindeki suyun kaynağı,suyun doğuşu anlamına gelen “Vrelo Bosna” ya gidiyoruz.Yugoslav lider Tito’nun dinlenme bahçesi olarak düzenlettiği ve şuanda bir doğa parkı olan Vrelo Bosna,size tam olarak yeşilin tüm tonlarını sergileyecek. Sonrasında Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasında.93 Sırp saldırısından kalan binalardaki delikler kurşun deliği ve bu kadar çok olduklarına inanamayacaksınız.Ne yazık ki insanlığın bir utancı olan bu kıyımı unutmamak için halk bu delikleri kapamıyor ve heryere “Don!t Forget” yazıyor. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız ve akşam yemeğini alacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz.Dileyen misafirlerimiz tur rehberimize katılıp Boşnak Gecesinde eğlenebilirler. (40 Euro)

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Dileyen misafirler ile Yöresel yemekler ve müzik eşliğinde ekstra olarak Boşnak gecesi.

Konaklama :Saraybosna Hollywood Hotel, Vb

Para Birimleri : Bosna Hersek – K.Mark

9.Gün Saraybosna,Srebrenitsa,Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde  Bosna Savaşı sırasında son yüzyılın en büyük kıyımlarından birinin yaşandığı, binlerce Boşnak‘ın katledilip toplu mezarlara gömüldüğü Srebrenitsa Katliamının şehitlik ziyaretini gerçekleştireceğiz . Turun ardından Belgrad’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda Sava Nehrinin ve Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmedin uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleymana nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden olan Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Mora fatihi Damat Ali Paşa nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız ve akşam yemeğini alacağımız Belgrad otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler 

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama : Belgrad Zlatnik Hotel, Vb

Para Birimleri : Sırbistan –Sırbistan dinarı

10.gün  Belgrad,Matka,Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’ta biraz daha zaman geçiriyor sonrasında Makedonya’nın cennet köşelerinden biri olan Matka kanyonuna gidiyoruz.Tavsiyemiz burada kano yada tekne turu yapmanız (kano için tecrübeli olmanız gerekmiyor). NationalGeographic tarafından Dünya’da görülmesi gereken ilk 100 yer arasına girmiş olan Matka Kanyonu sizleri büyüleyecek.Sonrasında rotamıza devam ediyor ve Makedonya başkenti Üsküp’e ulaşıyoruz. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : Üsküp Vlaho Hotel, Vb

Para Birimleri : Sırbistan –Sırbistan dinarı

11.Gün Üsküp,Pristina,Prizren

Sabah kahvaltımız ardından Kosova’nın başkenti Priştina’ya geçiyoruz.En işlek caddelerinden birinde bulunan İskender Bey heykeli ve Sultan Mehmed camiinde sonra vereceğimiz serbest zaman ardından şirin kenti Prizren için yola çıkıyoruz.2019 yılında açılan Üsküp’ten Prizren’e kadar uzanan otoban ulaşımımızı basit bir hale getiriyor ve nihayet Prizren’e varıyoruz.Osmanlının her şehri gibi buradada her köşe başsında bulunan suyun bolluğu ve şehrin ortasından geçen nehir etrafındaki otantik yapıları ile sizleri geçmişe götürecek . Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turda Osmanlı İmparatorluğu döneminde 37 cami inşa edilen bu şirin kenti tanımaya başlıyoruz. Turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii'dir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı, içindeki çeşmeden ötürü bu ismi alan meydan Şadırvan, Taş Köprü ve Osmanlının 1455'te şehri ele geçirdikten hemen sonra inşa ettikleri ilk eser olan Namazgah şehirde görülecek diğer yerlerdir. Turumuzun ardından alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman veriyor ve otelimize geçiyoruz.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde yada yöresel bir restaurantta ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : Prizren Prior Hotel, Theranda Hotel, Vb

Para Birimleri : Kosova - Euro

12.Gün Prizren,Sofya

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya geçiyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Ulusal Kültür Sarayı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de Yeniçeri kıyafeti ile katıldığı ünlü kıyafet balosunun yapıldığı Ordu Evi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Şehir turumuz sonrası serbest zaman veriyor ve otelimize geçiyoruz.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği Otantik Bulgar Gecesine katılabilirleri.

Diger Detaylar;

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Dileyen misafirler ile Yöresel yemekler ve müzik eşliğinde ekstra olarak Bulgar Gecesi Taverna.

Konaklama : Sofya Rila Hotel, Vb

Para Birimleri : Bulgaristan – Bulgar Levası

13.Gün Plovdiv (Filibe),Edirne,Bursa

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti Plovdiv’e hareket etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik turumuzda; adı “Nöbet Tepe” olarak geçen şehrin en eski bölümü “Eski Plovdiv”, şehrin eğlence ve alışveriş merkezi olan Batenberg Caddesi, Plovdiv’e özel simetrik ev örneği Balabanov Evi, Georgi Mavridi’nin evi ve Eski Roma çağından kalma amfitiyatro göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turumuz sonrası serbest zaman veriyor sonrasında ülkemize giriş yapıyoruz.Edirne’de mola verdikten sonra İstanbul sonrasında Bursa’ya ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak hem anılarımızı tazeleyeceğimiz hem de  turumuzun kritiğini yapacağımız Oksijen anı gecemizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım ( Uzun yol turlarına uygun modelli araçlar ile sağlanacaktır)
 • Rotadaki noktaların hızlı ve üstünkörü gezilmemesi için,dinlenme sürelerinide göz önüne alarak 11 gece konaklama yapılacaktır.
 • 11 Sabah kahvaltısı
 • 7 Akşam yemeği (4 akşam yöresel eğlenceleri tercih eden misafirler için eğlence ücretlerine yemek dahildir)
 • Profesyonel rehberlik
 • İkram (Her gün 0.5 lt su hakkı olacaktır)
 • Otopark ücretleri
 • Kravitsa şelalesi (İlk ve Tek OksijenTravel’da) programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Bay of the Bones programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • St.Naum,Ohri tekne turu programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Dubrovnik turu ve konaklaması programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Matka kanyonu programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Perast programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Herzec Novi programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.
 • Tuna Tekne programımıza dahildir,ekstra tur değildir,ücrete dahildir.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Ücrete dahil öğünlerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Vize ücreti
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Ücretlendirme  & Erken Rezervasyon fırsatları

 • 1.Ocak 2020 e kadar %50 ön ödeme gerçekleştiren ilk 10 koltuk için erken rezervasyon fiyatı  500 Euro
 • 1.Şubat 2020 e kadar %50 ön ödeme gerçekleştiren ilk 10 koltuk için erken rezervasyon fiyatı  550 Euro
 • 1.Mart 2020 e kadar %50 ön ödeme gerçekleştiren ilk 10 koltuk için erken rezervasyon fiyatı  600 Euro
 • Sezon fiyatı: 650 Euro
 • Ücretler 2 ve 3 kişilik odalarda kişibaşı ücretidir.Odalamalar katılacağınız kişiler ile yapılır.Tek katılım sağlayacak misafirlerimizin acentamız ile görüşüp fiyat almaları gerekmektedir.
 • Kampanyalı koltuk sayısı erken rezervasyon döneminden önce dolduğu takdirde,bir sonraki erken rezervasyon fiyatı geçerli olur.
 • Her tur maksimum 44 kişi kapasitelidir.

VİZE / TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Bazı Ülkelerin şehir giriş ücretleri önceden tahmin edilemediği için tur programlarına dahil edilememiştir. Bu ücretler şehir girişlerinde toplu olarak ödenecek olup, söz konusu girişlerle ilgili acentamızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • Oksijen Travel, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Tur programı Oksijen Travel  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

 

Vize Bilgileri

 • Çok Girişli Schengen Vizesi Gereklidir. Yeşil Pasaport için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Acentamız bu tur için vize hizmeti vermektedir. Bilgi için : 0 850 888 8008  
 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.

 

Tarihler

 • 1.Tarih = 23 Mayıs 2020 – 5 Haziran 2020 (Ramazan Bayramı içerir)
 • 2.Tarih = 6 Haziran 2020– 19 Haziran 2020
 • 3.Tarih = 20 Haziran 2020 -3 Temmuz 2020
 • 4.Tarih = 4 Temmuz 2020 – 17 Temmuz 2020
 • 5.Tarih = 18 Temmuz 2020 – 31 Temmuz 2020
 • 6.Tarih  = 31 Temmuz 2020 – 13 Ağustos 2020 (Kurban Bayramının 1.günü akşamı başlar)
 • 7.Tarih = 15 Ağustos 2020 – 28 Ağustos 2020
 • 8.Tarih = 29 Ağustos 2020 – 11 Eylül 2020
 • 9.Tarih = 12 Eylül 2020 – 25 Eylül 2020
 • 10.Tarih = 26 Eylül 2020 – 9 Ekim 2020
 • 11. Tarih = 10 Ekim 2020 – 23 Ekim 2020

Not : 6.Tarihimiz haricindeki tüm turlarımız Cumartesi akşam hareketlidir.6.Tarihimiz Cuma akşamı hareketlidir.

Rezervasyon Hattı:

0850 888 80 08 
0545 657 45 36

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
BAŞTAN BAŞA RUMELİ TURU

500,00 EUR

830,00 EUR

500,00 EUR
22 Mayıs - 03 Haziran Satın Al
BAŞTAN BAŞA RUMELİ TURU

500,00 EUR

830,00 EUR

500,00 EUR
12 Haziran - 24 Haziran Satın Al

BENZER TURLAR
Baştan Başa Rumeli Turu

Baştan Başa Rumeli Turu

Baştan Başa Rumeli Turu
500,00 Euro Satın Al