Alaçatı Ot Festivali Günübirlik

  • Alaçatı Ot Festivali Günübirlik: Oksijen Travel Farkı İle Yeni Bir Maceray Hazır Mısınız
  • Alaçatı Ot Festivali Günübirlik: Oksijen Travel Farkı İle Yeni Bir Maceray Hazır Mısınız
  • Ot Festivali
  • Çeşme Kalesi
  • Alaçatı
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Ulaşım
Oksijen Travel Farkı İle Yeni Bir Maceray Hazır Mısınız

Siz değerli misafirlerimizi 02.00 Bursa Kent Meydanı – 02:30 Görükle’ den ve belirtmiş olduğunuz ara duraklardan alarak Balıkesir, Manisa üzerinden sabahın erken saatlerinde tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada biraz olsun yol yorgunluğunu atıp, dinlenmek üzere kısa bir serbest zaman sonrasında rehberimiz ile belirlenen noktada buluşarak, Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme kalesi olacak. Çarşısında verilen serbest zamanı takiben, Öğle saatlerinde kortej geçişi ile başlayacak olan Ot Festivaline katılmak için, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ise Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, Yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler taş evlerin avlusunda öğle yemeklerini alabilirler. Daha sonrasında Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanında Klasik müzik konserini izleme fırsatımız olacak. Konser ardından aynı yerde Ot Festivali resepsiyonu verilecek. Akşam üzerine kadar Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Daha sonrasında aynı yol güzergahından Bursa'ya dönüş yoluna geçiyoruz.

Diğer Detaylar;

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli Köyde Serpme Kahvaltı ( Ekstra )

Öğlen Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. ( Ekstra )

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Yardımcı Rehberlik Hizmeti


HARİÇ OLANLAR:
Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#123
LOKASYON:
Ege
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Kent Meydanı Acemler Batıkent
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

550TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Alaçatı Ot Festivali Günübirlik ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

9924

Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.